AUDCAD +30 pips

Witam po przerwie...

Miło mi poinformować iż postanowiłem wznowić regularne pisanie na blogu. W związku z tym publikować będę tu nie tylko swoje analizy ale również podsumowania trejdów. Jako pierwszy na tapetę trafia mój dzisiejszy short na AUDCAD.
W dniu dzisiejszym zawarłem pozycję krótką za parze walutowej AUDCAD. Setup ten zgodny był z moją wcześniejszą analizą, którą opublikowałem na portalu Comparic.pl (znajdziesz ją tutaj). 

Na skutek trwającej od wczoraj korekty wzrostowej rynek dotarł i ponownie przetestował pokonane w ubiegły piątek wsparcie (teraz opór) w okolicy poziomu 1.0130, gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa.

Warto zauważyć, że poziom ten w przeszłości stanowił istotne wsparcie a jego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice wspomnianego wcześniej poziomu 0.9950.

Dlaczego otworzyłem tą pozycję:
  1. pokonanie i późniejszy re-test istotnego poziomu,
  2. pojawienie się reakcji podażowej,
  3. pro-spadkowa świeca pin-bar jako sygnał do otwarcia pozycji.
AUDCAD

Mimo, że zakładany take profit znajdował się w okolicy poziomu 0.9950 a więc 150 pips poniżej poziomu otwarcia zlecenia, to zdecydowałem się zamknąć pozycję już po 30 pipsach.

Zdecydowałem się na takie rozwiązanie ponieważ w okolicy lokalnego wsparcia na wykresie 15-minutowym pojawiły się aż trzy pro-wzrostowe świece pin-bar wskazujące na pojawienie się reakcji popytowej. Gdyby doszło do ewentualnej korekty wzrostowej prawdopodobnie dotarłaby ona w okolice mojego wejścia a nie chciałem oddawać wypracowanego już zysku.

Przed chwilą jednak rynek pokonał wspomniane wsparcie i spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków.

Uwaga na przyszłość:
Zamykać jedynie część pozycji a reszcie pozwolić pracować!

AUDCAD

Od ostatniego wpisu sporo się zmieniło. Blog przeszedł gruntowną transformację. Jest zatem konkretny podział na kategorię, których też jest więcej. Ponieważ cały czas staram się udoskonalić obecną formę, jeżeli jest coś, co Twoim zdaniem mogłoby być zrobione inaczej (lepiej), daj mi znać w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger