Czy czekają nas dalsze wzrosty na USDCAD?

Po bardzo dynamicznych spadkach z początku ubiegłego roku para walutowa USDCAD od początku maja ub.r. porusza się spokojnie na północ w kanale wzrostowym. Biorąc pod uwagę niewielką dynamikę tych wzrostów, które szczególnie w porównaniu do wcześniejszych spadków wydają się nad wyraz spokojne sądzić możemy, że są one jedynie korektą po której prędzej czy później powinien pojawić się kolejny impuls spadkowy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ubiegłotygodniową świecę doji, spadków spodziewać moglibyśmy się już w najbliższym czasie...ale...

Biorąc pod uwagę fakt, iż na skutek ostatniego impulsu wzrostowego rynek pokonał niezwykle istotny opór, który w dodatku zbiega się precyzyjnie z mierzeniem momentum 50% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego wydawać by się mogło, że tendencja wzrostowa mogłaby być w najbliższym czasie kontynuowana.

USDCAD

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że wspomniany już wcześniej poziom 1.3575, który precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z całego wcześniejszego ruchu spadkowego zarówno w listopadzie i grudniu ub.r. stanowił niezwykle istotny opór i aż dwukrotnie powstrzymywał kupujących przed dalszymi wzrostami a od kiedy został on pokonany nie doszło jeszcze do jego re-testu co zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów powinno się wydarzyć. Biorąc również pod uwagę fakt, iż wsparcie to bardzo precyzyjnie zbiega się obecnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia trwającej od kilku dni korekty i przetestowania właśnie tego poziomu. Jeżeli w jego okolicy pojawi się reakcja popytowa, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów, które mimo wszystko z punktu widzenia wyższych ram czasowych wciąż wydają się być jedynie korektą.

USDCAD


Spoglądając na poniższe wykresy zauważymy, że dolar amerykański jest w silnym trendzie wzrostowym a dolar kanadyjski w spadkowym. W związku z powyższym potencjalne wzrosty w najbliższym czasie wydają się bardzo prawdopodobne.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger