Day trading czas start!


Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami...w każdym bądź razie odpowiednio dawno bym mógł o tym zapomnieć, handlowałem na niskich interwałach czasowych. Osoby, które śledziły mój blog od początku pewnie pamiętają te czasy. niestety przez wzgląd na zmianę serwera stwierdziłem, że nie będę przenosił starych wpisów na nową stronę bo podejrzewam, że i tak nikt nie sięga tak daleko do historii. W związku z powyższym jedyne pamiątki, które pozostały mi po tym okresie przepadły. Wiem, że zarabiałem wtedy na rynkach jednak nie pamiętam dokładnie ile i jakie instrumenty obserwowałem. 

Już jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby ponownie sprawdzić jak handluje się intraday. Niestety nie mogłem przestawić swojej platformy tak z dnia na dzień ponieważ miałem otwarte pozycje. W dniu wczorajszym zaksięgowałem ostatnie profity i dziś przyszedł czas aby dokonać niezbędnych konfiguracji. W tym celu wybrałem kilka instrumentów, które będę obserwował. Oczywiście nie mogło być ich zbyt wiele ponieważ chce ograniczyć platformę MT4 do jednego monitora i móc obserwować wszystkie z nich jednocześnie. Całe szczęście mam dość spory monitor, który pozwolił mi na ustawienie aż 6 instrumentów co uważam, że z punktu widzenia day tradingu jest totalnym maksimum. Od teraz, przez najbliższy miesiąc (bądź tak długo jak wytrzymam) planuje tradować na wykresach ≤ H1. Ponieważ jest to w moim wykonaniu pewnego rodzaju eksperyment uznałem, że ryzyko podejmowane w każdej pojedynczej pozycji nie powinno przekroczyć 1% kapitału. Nie liczy się wynik kwotowy lecz procentowy i moje samopoczucie podczas handlu. Jeżeli okaże się, że ta forma handlu będzie odpowiadać mi bardziej niż ta, którą wykonywałem do tej pory, być może będę ją kontynuował. Jeżeli jednak zacznę odczuwać jakiś dyskomfort związany z tym, że zmuszony bede do spędzania większej ilości czasu przed wykresami, przerwę test szybciej bez względu na wynik finansowy, który uda mi się w ten sposób osiągnąć.

Obecnie obserwuje:
- AUDUSD
- EURUSD
- NZDUSD
- USDJPY
- USDCAD
- Silver

Ponieważ na wielu crossach mam spready w okolicy 10 pkt (1 pips) jestem skłonny zamienić niektóre majorsy na coś innego by nie być zbyt podatnym na dane ze Stanów Zjednoczonych. Jeżeli również handlujesz intraday napisz proszę w komentarzu jakie instrumenty obserwujesz a na pewno się im przyjrzę. Może to być dla mnie ogromną pomocą, za którą z góry dziękuję.

PS. Nigdy nie handlowałem i nie handluje na DAX30 więc ten instrument można pominąć :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger