EURUSD +22 pips

W dniu wczorajszym otworzyłem pozycję krótką na parze walutowej EURUSD. Było to zagranie zgodne z moją strategią inwestycyjną z czego się bardzo cieszę. O tym, że eurodolar testuje lokalny opór zbiegający się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego pisałem jeszcze przed otwarciem pozycji na moim profilu na Twitterze. Poziom ten nie tylko stanowił górne ograniczenie trwającej od ubiegłego piątku konsolidacji ale również w przeszłości był on istotnym wsparcie, które zgodnie z zasadą zmiany biegunów, po pokonaniu zostało przetestowane od dołu (jako opór).


Dlaczego otworzyłem tą pozycję:

- re-test istotnego oporu stanowiącego górne ograniczenie boxu,
- odrzucenie mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego,

- pro-spadkowy pin-bar jako świeca sygnalna.

Mimo, że pozycja została podzielona na kilka mniejszych, to ostatnią część zamknąłem w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji, gdzie znajdował się zakładany przeze mnie take profit 1. 


Jak się ostatecznie okazało to był mój błąd, gdyż gdybym trzymał się trading planu, powiniennem zamknąć tam jedynie jedną część pozycji a reszta powinna zostać zabezpieczona na BE+1 i dalej pracować. Rano gdy tylko odpaliłem platformę zobaczyłem, że wsparcie to zostało bez większego problemu pokonane i można było na tym trejdzie zarobić jeszcze więcej choć nie ukrywam, że stosunek r:r = 3,66:1 jaki osiągnąłem jest dla mnie zadowalający. Na przyszłość niewątpliwie w dalszym ciągu do poprawy zostaje odpowiednie zarządzanie kapitałem, które mam nadzieję, wkrótce będę wykonywał poprawnie technicznie tak jak sobie to zaplanowałem w moim trading planie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger