GBPJPY re-testuje po-brexitowy opór

Na skutek wyników ubiegłorocznego referendum, w którym Brytyjczycy zadecydowali o opuszczeniu szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej obserwowaliśmy dynamiczna deprecjację funta szterlinga. Na skutek tych spadków kurs pary walutowej GBPJPY pokonał ostatnie ówczesne wsparcie 147.80.

Na skutek trwających od połowy kwietnia wzrostów para walutowa GBPJPY dotarła w okolice niezwykle istotnego poziomu 147.80. Jest to już drugi re-test tego poziomu od czasu jego pokonania spowodowanego wynikami ubiegłorocznego referendum, w którym Brytyjczycy zadecydowali o opuszczeniu szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej.

Pierwszy re-test, do którego doszło 15 grudnia ub.r. zakończył się pojawieniem reakcji podażowej i późniejszych spadków. Te jednak nie były zbyt dynamiczne i obecnie po raz kolejny znaleźliśmy się w okolicy tego poziomu.

Biorąc pod uwagę istotę obecnie testowanego oporu, jego ponowne odrzucenie bądź pokonanie mogłoby determinować przyszłą tendencję w dłuższym terminie. Najbliższy opór znajduje się bowiem w okolicy poziomu 164.00 a najbliższe wsparcie to kwietniowe minima 136.00.

GBPJPY

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy również, że obecnie testowany opór również w przeszłości stanowił najpierw istotny opór, a po pokonaniu wsparcie. To wszystko sprawia, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej i wystąpienia przynajmniej korekty spadkowej.

Za potencjalnym pokonaniem tego poziomu i kontynuacją wzrostów przemawia jednak obecna kondycja funta szterlinga, który od czasu ogłoszenia przedwczesnych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii dość mocno zyskuje. To właśnie na skutek tej informacji pojawił się obecny impuls wzrostowy.

GBPJPY


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger