Impuls - korekta - impuls?...na EURAUD

Para walutowa EURAUD szczególnie w ostatnim czasie porusza się bardzo trendowo i re-testuje wszystkie pokonane uprzednio poziomy oporu (później wsparcia). 

Reakcja EUR na I turę wyborów prezydenckich we FrancjiNa skutek wyników I tury wyborów prezydenckich we Francji a więc blisko trzy tygodnie temu rynek stworzył ponad 170 pipsową lukę wzrostową i otworzył się powyżej poziomu 1.4320, który następnie przetestował od góry (jako wsparcie). Mimo, że luka w dalszym ciągu nie została domknięta, to w okolicy tego poziomu pojawiła się reakcja popytowa i od tego czasu obserwujemy kontynuację wzrostów.

Impuls - Korekta - Impuls...

Późniejsze wzrosty dotarły aż w okolice poziomu 1.4640, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Krótkotrwała korekta nie była jednak w stanie zmienić ogólnego nastawienia rynku i po przetestowaniu od góry wcześniejszego wierzchołka ponownie pojawiła się reakcja popytowa.

Kolejne wzrosty nie dość, że były bardziej dynamiczne to dotarły zdecydowanie dalej bo aż w okolice poziomu 1.4900. Od ubiegłego piątku, kiedy to w okolicy tego poziomu pojawiła się reakcja podażowa obserwujemy spokojne spadki.

Biorąc pod uwagę ich niewielką dynamikę i zasięg spodziewać moglibyśmy się, że jest to jedynie korekta, po której nastąpi kolejny impuls wzrostowy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż w ostatnim czasie rynek re-testował (jako wsparcia) wszystkie pokonane poziomy oporu, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pogłębienia obecnej korekty właśnie w okolice poziomu 1.4640, gdzie pojawić mogłaby się reakcja popytowa. Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż poziom ten bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

EURAUD

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że jeżeli do takiego re-testu dojdzie i rynek odrzuci wspomniane wsparcie, późniejsze potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.5055.

EURAUD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger