Silver testuje istotny opór


Już w połowie kwietnia br. rynek srebra dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu spowodowało, że przez ponad 3 kolejne tygodnie obserwowaliśmy dynamiczną deprecjację notowań srebra.

Mimo, że na skutek tych spadków rynek bez większego problemu pokonał lokalną strefę wsparcia w okolicy poziomu 16.80, to nie dotarł już do kolejnego, niezwykle istotnego wsparcia 15.90. Pomimo to, w ubiegłym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa. Na skutek trwających od tego czasu wzrostów rynek dotarł i obecnie re-testuje wspomnianą już wcześniej strefę oporu w okolicy poziomu 16.80.

Pomimo, że w dniu wczorajszym pojawiła się reakcja podażowa, na skutek której powstała pro-spadkowa świeca pin-bar, to dziś wzrosty są kontynuowane. Biorąc pod uwagę ich dynamikę, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się pokonanie tego poziomu i kontynuacja panującej od 10 maja br. tendencji wzrostowej.Spoglądając jednak na wykres H1 zauważymy, że po wczorajszych, dynamicznych spadkach, dzisiejsze wzrosty są już zdecydowanie mniej dynamiczne. Warto również zwrócić uwagę, że na tym interwale czasowym jesteśmy w stanie doprecyzować całą strefę do jednego, konkretnego poziomu 16.79, którego odrzucenie bądź pokonanie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

Dopóki poziom ten nie zostanie pokonany, scenariusz pro-wzrostowy i kontynuacja panującej od tygodnia tendencji nie jest jeszcze przesądzona. Jeżeli w najbliższym czasie po raz kolejny pojawiłaby się reakcja podażowa, na skutek której kurs srebra znalazłby się poniżej poziomu 16.59, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków. Jeżeli podobała Ci się analiza i chciałbyś abym przeanalizował dla Ciebie jakiś konkretny instrument finansowy, napisz to w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger