NZDUSD testuje kluczową strefę oporu

Po trwających od lipca 2014 roku spadkach, para walutowa NZDUSD od września 2015 roku porusza się spokojnie na północ. Warto jednak zauważyć, że mimo licznych prób popyt wystarczająco siły aby trwale pokonać opór w okolicy poziomu 0.7350. Na skutek ponownego odrzucenia linii tendencji wzrostowej, nieprzerwanie od ponad pięciu tygodni obserwujemy wzrosty. W ten sposób rynek po raz kolejny dotarł w okolice wspomnianego oporu. Za ponownym odrzuceniem tej strefy przemawiać może również obecna sytuacja na oscylatorze Stochastic, gdzie zaobserwować możemy dywergencję.Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że rynek testuje obecnie linię tendencji spadkowej, gdzie już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiła się reakcja podażowa.


Trwałe odrzucenie obecnej strefy oporu mogłoby być sygnałem do pojawienia się przynajmniej głębszej korekty spadkowej, dla której potencjalnym zasięgiem mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 0.7060.


Przyglądając się jednak sytuacji na wykresie H1 zauważymy, że pierwszych reakcji popytowych spodziewać moglibyśmy się zdecydowanie wcześniej bo już w okolicy poziomu 0.7170 bądź 0.7115.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger