Za hajs brokera baluj

W minioną niedzielę otrzymałem niespodziewaną wiadomość SMS od jednego z brokerów u których niegdyś handlowałem. Poinformował on mnie, że stęsknił się za mną i z tej okazji chciałby podarować mi bonus w wysokości 100€ dzięki czemu będę mógł wznowić handel bez wymogu deponowania własnych środków. Instrukcja jak odebrać bonus wysłana została w osobnym mailu. Jak się okazało broker założył mi już specjalny rachunek, który zasilony został w/w kwotą 100€. Szkoda, że EUR a nie PLN bo będzie trzeba przeliczać każdą pozycję na koniec roku :) Pomińmy jednak ten fakt bo w końcu ktoś dał mi coś za nic...hmm...tylko czy aby na pewno?

Postanowiłem zapoznać się z regulaminem tejże promocji. Okazuje się, że nie jest ona ogólnodostępna i mogą z niej skorzystać jedynie osoby, które otrzymały podobne wiadomości SMS. W regulaminie wyczytać możemy, że "Aby Bonus mógł zostać przeksięgowany z wartości „Kredyt” do wartości „Balance” i tym samym stał się dostępny do wypłaty lub przelewu wewnętrznego, Uczestnik Promocji musi spełnić wymagania co do Minimalnego Obrotu w wysokości 25 lotów. Wymagania co do Minimalnego Obrotu muszą zostać spełnione przez Uczestnika w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia wysłania zaproszenia do Promocji za pośrednictwem poczty elektronicznej i/lub wiadomości SMS."

W związku z powyższym jeżeli udałoby mi się obrócić 25 lotów w ciągu 30 dni kalendarzowych mógłbym nie tylko wypłacić zyski osiągnięte w tym czasie ale również i sam bonus...no właśnie, "mógłbym" bo przecież kto bez dopłaty a więc deponowania własnych środków jest w stanie w ciągu 30 dni kalendarzowych (a właściwie to w okresie jeszcze krótszym bo przecież liczy się okres od wysłania zaproszenia a nie realnego odebrania bonusu) wygenerować obrót na poziomie 25 lotów? Toż to jawne promowanie hazardu.

Żeby z tak niewielkiego depozytu wygenerować tak pokaźny obrót niezbędnym byłoby otwieranie pozycji all in przynajmniej kilak razy dziennie i przez 30 dni kalendarzowych uniknąć stratnych pozycji. Znacie tradera, który to potrafi? Ja nie.

Mniejsza o to. Skontaktowałem się z brokerem by dopytać czy jeżeli nie uda mi się obrócić 25 lotów, to czy bonus zniknie z mojego rachunku czy na nim pozostanie bez możliwości późniejszej wypłaty? Zostałem zapewniony, że bonus zostanie na moim koncie. W związku z powyższym postanowiłem, że czemu nie wykorzystać takiej okazji i nie pobawić się za pieniądze brokera? Świadomie mówię "pobawić" ponieważ postanowiłem, że na chwilę znów wrócę na niższe interwały czasowe i otwierać będę zdecydowanie większe (w odniesieniu do posiadanego depozytu) pozycje i albo uda mi się zarobić ekstra dodatek do pensji albo stracę coś co i tak nie jest moje.

Ponieważ po zalogowaniu do panelu klienta okazało się, że na moim starym rachunku znajduje się jeszcze kilkadziesiąt złotych postanowiłem, że przewalutuje te środki i przetransferuje na konto bonusowe. Okazało się więc, że stan początkowy mojego rachunku wynosi 105€. W ciągu tygodnia handlowałem trochę na parach walutowych USDJPY i USDCAD ale nie chciałbym tu rozwodzić się nad metodologią tych zagrań. Kilka screenów z tych pozycji publikowałem bowiem na moim fanpage na Facebooku

Ogólny stan konta po kilku pierwszych dniach przedstawia poniższy screen. Wiem, wiem...co to jest 20€ zysku na kilka dni handlu? Niewiele natomiast trzeba pamiętać o tym, że normalnie nie handluję na niskich TF a tu w dodatku sam depozyt ograniczał mnie przed otwarciem większych pozycji. Cieszy natomiast skuteczność na poziomie 95.74%. Jak będzie dalej? Zobaczymy. Jak wyzeruje to Was o tym poinformuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger