Bitcoin to the moon

Ostatnie dni a właściwie i tygodnie bo mowa tu o okresie trwającym od 13 listopada, to bardzo dynamiczna aprecjacja najpopularniejszej z walut cyfrowych. Kurs Bitcoina bo o nim mowa, w ciągu niespełna 17 dni wzrósł o ponad 93% z poziomu 5 555 USD do ponad 10 740 USD. Oznacza to, że w dniu dzisiejszym pokonana została psychologiczna bariera 10 tys. USD. Mowa tu oczywiście o notowaniach na giełdzie Bitstamp. Benchmarkowy portal Coinmarketcap.com już w dniu wczorajszym wskazywał bowiem na przekroczenie tego poziomu.


Nie jest to jednak jedyna pokonana bariera, o której warto wspomnieć. Bitcoin wyceniany w jenach japońskich a więc w walucie, która generuje największy dzienny wolumen transakcyjny już w niedzielę, 26 listopada 2017 r. przekroczył poziom 1 mln JPY. Co ciekawe, w okolicy tej strefy nie pojawiła się żadna reakcja podażowa i dziś kurs znajduje się już powyżej 1,25 mln JPY.


Tak dynamiczne wzrosty sprawiły, że kapitalizacja Bitcoina przekroczyła już 180 mld USD co daje mu obecnie 55,10% udziału w całym rynku kryptowalut.

Zobacz również dlaczego kupiłem Bitcoina


Na uwagę zasługuje również fakt, że tak dynamiczne wzrosty są zauważalne nie tylko na Bitcoinie. Wiele altcoinów ustanawia nowe ATH a to wszystko przyczyniło się do tego, że w poniedziałek, 27 listopada br. ogólna kapitalizacja całego rynku kryptowalut przekroczyła 300 mld USD.


Co dalej z Bitcoinem?

Michael Novogratz były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group i były partner w Goldman Sachs, który w latach 2007 i 2008 pojawił się na liście miliarderów magazynu Forbes stwierdził niedawno, że kurs bitcoina może wzrosnąć czterokrotnie w ciągu najbliższych 13 miesięcy.

“Bitcoin może być na poziomie 40 000 dolarów na koniec 2018 roku. Może to łatwo osiągnąć”, powiedział Michael Novogratz w poniedziałek w “Fast Money” CNBC. “Ethereum, które zbliżyło się do poziomu 500 USD może być nawet trzykrotnie droższe.” – dodał.

Jego zdaniem, ogromnym atutem Bitcoina jest to, że w przeciwieństwie do ropy naftowej i produktów odnawialnych, firmy nie mogą produkować więcej bitcoinów w celu zaspokojenia popytu, ponieważ podaż cyfrowej waluty jest ograniczona do 21 milionów monet.

W chwili pisania tego artykułu Bitcoin na giełdzie Bitstamp wyceniany jest na 10 650 USD.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger