Jak ustawić bezpłatny alarm MT4 na smartphone

Wielu traderów aby nie siedzieć całymi dniami przed komputerem i monitorami wykorzystuje na codzień alarmy, które bez problemu można ustawić na Platformie MT4 i które sygnałem dzwiękowy poinformują nas gdy cena dotrze do zakładanego poziomu. Co w przypadku, kiedy musimy wyjść z domu i nie będziemy w stanie śledzić tego co dzieje się na komputerze. Jednym z rozwiązań jest wykupienie powiadomień SMS, które często wiąże się z kosztami. Dziś chciałbym przedstawić jedno bezpłatne a co najważniejsze banalnie proste rozwiązanie, którym podzielił się ze mną znajomy.


Rozwiązanie opiera się na poprawnym skonfigurowaniu Platformy MetaTrader4 zainstalowanej na naszym komputerze z wersja mobilną zainstalowaną na smartphonie. Ale po kolei...


1. Jako pierwsze musimy uruchomić nasza platformę MT4 na komputerze


2. Wchodząc w zakładkę "Narzędzie" wybieramy "Opcje" bądź skrótem klawiaturowym: CTRL+O


3. Następnie pojawi nam się nowe okno

4 Wybieramy zakładkę "Powiadomienia"

5. Kolejnym krokiem jest pobranie Mobilne Platformy Meta Trader 4 na Twój Smartphone. Możesz to zrobić za pomocą dedykowanych przycisków wybierając wersję: "iPhone" lub "Android" bądź pobierając aplikacje ze strony internetowej Twojego brokera.


6. Kolejną czynnością, którą musisz wykonać jest zalogowanie się do swojego konta handlowego na Mobilnej Platformie MT4

7. Wchodząc w opcje Platformy wybieramy "Ustawienia"


8. Na samym dole w zakładce "Wiadomości" widnieje Twój indywidualny "MetaQuotes ID"


9. Następnie ponownie przechodzimy do Platformy MT4 na komputerze. W uruchomionym oknie "Powiadomień" zaznaczamy dwa kolejne punkty:
 • "Włącz powiadomienia 'push'"
 • "Zawiadom o transakcjach handlowych"


10. W polu "MetaQuote ID" wpisujemy swój indywidualny "MetaQuotes ID" z aplikacji mobilnej.

11. Jeżeli wszystko jest dobrze skonfigurowane po naciśnięciu przycisku "Test" powinnismy dostać powiadomienie na telefon.

12. Jeżeli wszystko działa poprawnie, zatwierdzamy wszystkie wprowadzone zmiany przyciskiem "OK"

W tym momencie jeżeli tylko Twoja aplikacja mobilna będzie uruchomiona (nawet w tle urządzenia) otrzymywać będziesz powiadomienia związane z otwieraniem i modyfikacją Twoich inwestycji.

Kolejnym krokiem jest ustawienie alarmu i skonfigurowanie go tak, aby zamiast sygnału dźwiękowego otrzymać powiadomienie na telefon. W tym celu:

 • W oknie terminala na dole Platformy Meta Trader 4 (na komputerze) wybrać zakładkę "Alarmy" • Pojawi się nowe okno: "Edytor alarmów" • Jako sposób zaalarmowania wybierz z listy: "Notification"
 • Wybierz instrument oraz wartość, po osiągnięciu której chcesz otrzymać powiadomienie
 • Możesz przetestować alarm i w celu zatwierdzenia kliknij "OK"


Warto przypomnieć, że oprócz alarmów będziesz również otrzymywać na swój smartphone powiadomienia związane z nowo otwartymi pozycjami oraz z każdą ich modyfikacją.

Ogromne podziękowania należą się mojemu znajomemu, Martinowi, dzięki któremu poznałem tą metodę i mogłem się nią podzielić.

4 komentarze:

 1. Witam,

  próbowałem tak ustawić i jeśli mam wyłączoną platformę na komputerze, to nie dostaję powiadomień na telefon. Dlaczego tak się dzieje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękóweczka. Super instrukcja. 2 min i po sprawie!

  OdpowiedzUsuń
 3. mozna jeszcze dostawać na opaske fitnes lub smartwatcha info po zrobieniu wszystkiego co wyzej opisano

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,

  Po naciśnięciu przycisku TESTUJ na mojej platformie MT4 MetaQuotes ID znika a na telefon ne przychodzi żadne powiadomienie. Dodam tylko że powtarzałem instrukcję kilka razy. Czy ktoś wie co może być nie tak?

  Z góry dzięki za pomoc.

  OdpowiedzUsuń

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger