Jak ustawić bezpłatny alarm MT4 na smartphone

Wielu traderów aby nie siedzieć całymi dniami przed komputerem i monitorami wykorzystuje na codzień alarmy, które bez problemu można ustawić na Platformie MT4 i które sygnałem dzwiękowy poinformują nas gdy cena dotrze do zakładanego poziomu. Co w przypadku, kiedy musimy wyjść z domu i nie będziemy w stanie śledzić tego co dzieje się na komputerze. Jednym z rozwiązań jest wykupienie powiadomień SMS, które często wiąże się z kosztami. Dziś chciałbym przedstawić jedno bezpłatne a co najważniejsze banalnie proste rozwiązanie, którym podzielił się ze mną znajomy.


Rozwiązanie opiera się na poprawnym skonfigurowaniu Platformy MetaTrader4 zainstalowanej na naszym komputerze z wersja mobilną zainstalowaną na smartphonie. Ale po kolei...


1. Jako pierwsze musimy uruchomić nasza platformę MT4 na komputerze


2. Wchodząc w zakładkę "Narzędzie" wybieramy "Opcje" bądź skrótem klawiaturowym: CTRL+O


3. Następnie pojawi nam się nowe okno

4 Wybieramy zakładkę "Powiadomienia"

5. Kolejnym krokiem jest pobranie Mobilne Platformy Meta Trader 4 na Twój Smartphone. Możesz to zrobić za pomocą dedykowanych przycisków wybierając wersję: "iPhone" lub "Android" bądź pobierając aplikacje ze strony internetowej Twojego brokera.


6. Kolejną czynnością, którą musisz wykonać jest zalogowanie się do swojego konta handlowego na Mobilnej Platformie MT4

7. Wchodząc w opcje Platformy wybieramy "Ustawienia"


8. Na samym dole w zakładce "Wiadomości" widnieje Twój indywidualny "MetaQuotes ID"


9. Następnie ponownie przechodzimy do Platformy MT4 na komputerze. W uruchomionym oknie "Powiadomień" zaznaczamy dwa kolejne punkty:
 • "Włącz powiadomienia 'push'"
 • "Zawiadom o transakcjach handlowych"


10. W polu "MetaQuote ID" wpisujemy swój indywidualny "MetaQuotes ID" z aplikacji mobilnej.

11. Jeżeli wszystko jest dobrze skonfigurowane po naciśnięciu przycisku "Test" powinnismy dostać powiadomienie na telefon.

12. Jeżeli wszystko działa poprawnie, zatwierdzamy wszystkie wprowadzone zmiany przyciskiem "OK"

W tym momencie jeżeli tylko Twoja aplikacja mobilna będzie uruchomiona (nawet w tle urządzenia) otrzymywać będziesz powiadomienia związane z otwieraniem i modyfikacją Twoich inwestycji.

Kolejnym krokiem jest ustawienie alarmu i skonfigurowanie go tak, aby zamiast sygnału dźwiękowego otrzymać powiadomienie na telefon. W tym celu:

 • W oknie terminala na dole Platformy Meta Trader 4 (na komputerze) wybrać zakładkę "Alarmy" • Pojawi się nowe okno: "Edytor alarmów" • Jako sposób zaalarmowania wybierz z listy: "Notification"
 • Wybierz instrument oraz wartość, po osiągnięciu której chcesz otrzymać powiadomienie
 • Możesz przetestować alarm i w celu zatwierdzenia kliknij "OK"


Warto przypomnieć, że oprócz alarmów będziesz również otrzymywać na swój smartphone powiadomienia związane z nowo otwartymi pozycjami oraz z każdą ich modyfikacją.

Ogromne podziękowania należą się mojemu znajomemu, Martinowi, dzięki któremu poznałem tą metodę i mogłem się nią podzielić.

3 komentarze:

 1. Witam,

  próbowałem tak ustawić i jeśli mam wyłączoną platformę na komputerze, to nie dostaję powiadomień na telefon. Dlaczego tak się dzieje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękóweczka. Super instrukcja. 2 min i po sprawie!

  OdpowiedzUsuń
 3. mozna jeszcze dostawać na opaske fitnes lub smartwatcha info po zrobieniu wszystkiego co wyzej opisano

  OdpowiedzUsuń

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger