Sprzeczne sygnały na EURCAD i EURUSD

Kurs pary walutowej EURCAD od drugiej połowy kwietnia br. a więc od ponad siedmiu miesięcy porusza się w stosunkowo szerokiej konsolidacji pomiędzy poziomami 1.4460 - 1.5210. Na skutek trwających od połowy września, spokojnych wzrostów rynek dotarł w dniu dzisiejszym w okolice górnego ograniczenia tego boxu. Wiem, że nie powinno się analizować świec, które jeszcze się nie zamknęły dlatego póki co wstrzymuję się jeszcze z otwieraniem jakichkolwiek pozycji. Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostałaby odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.


Biorąc pod uwagę zaplanowane na dziś wydarzenia makroekonomiczne zauważymy, że wszystko może rozstrzygnąć się ok. godziny 17:30 kiedy to zaplanowane jest wystąpienie prezesa Banku Kanady. Stephen Poloz, prezes Banku Kanady oraz Carolyn Wilkins, zastępca wezmą udział w konferencji prasowej po publikacji przeglądu systemu finansowego, w Ottawie, w Kanadzie.


Scenariusz pro-sapdkowy może również zanegować silne w ostatnich dniach euro. Spoglądając na notowania najpopularniejszej z par walutowych zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy istotnego poziomu wsparcia. Jeżeli strefa ta zostałaby odrzucona i europejska waluta powróci do wzrostów, spodziewać moglibyśmy się, że również na EURCAD doszłoby do pokonania obecnie testowanego oporu.


Warto również zwrócić uwagę, że spośród wymienionych walut (euro, dolar amerykański i dolar kanadyjski), na przestrzeni ostatniego roku euro jest zdecydowanie najsilniejsze i złamanie tej tendencji na pewno nie będzie takie proste. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger