Złoto w okolicy istotnego oporu

Rynek złota od połowy grudnia 2016 roku poruszał się na północ. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że wzrosty te mieściły się w obrębie kanału, z którego dokładnie 30 listopada br. wybiliśmy dołem. Na skutek późniejszych spadków kurs pokonał również techniczne wsparcie w okolicy poziomu 1266.50.

Mimo, że z technicznego punktu widzenia, pokonanie tej strefy mogło otworzyć drogę do spadków nawet w okolice poziomu 1210 USD, to tak się jednak nie stało i niemal od tygodnia ponownie obserwujemy wzrosty. Na poniższym screenie zauważymy, że na skutek tej aprecjacji kurs zbliża się w okolice pokonanego wcześniej poziomu wsparcia (teraz oporu). Warto również zwrócić uwagę, że strefa ta zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

Wydawać by się mogło, że przed nami klasyczny re-test ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) zwanego również ostatnią linią obrony (OLO). Jeżeli w okolicy tej strefy pojawi się reakcja podażowa, która odrzuci ten poziom, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger