Opcja na dziś - PUT na AUDUSD & PUT na EURAUD


W dniu wczorajszym rozgrywałem jedynie jedną opcję. Jak wspominałem już na blogu, było to PUT na AUDUSD. Jak się ostatecznie okazało, z zapasem zdecydowanie większym niż w poniedziałek opcja zakończyła się zyskiem +0,79%. Oznacza to, że z 7 dotychczas otwartych opcji "end of the day" aż 5 okazało się zyskownych dzięki czemu skuteczność moich pozycji plasuje się na poziomie 71.43%. W dniu dzisiejszym zainteresowały mnie notowania dwóch par walutowych: AUDUSD oraz EURAUD.AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, ze kurs od wczorajszego popołudnia porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto również zwrócić uwagę, że górne ograniczenie tej konsolidacji bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Biorąc pod uwagę, wcześniejsze pokonanie linii tendencji wzrostowej oraz fakt, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, z której w zdecydowanej większości przypadków wybicie następuje w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem (w tym przypadku spadkowym) postanowiłem już trzeci dzień z rzędu otworzyć opcję PUT na tym instrumencie.


EURAUD

Na skutek trwających od wczoraj, spokojnych wzrostów kurs pary walutowej EURAUD dotarł w okolice lokalnego oporu oraz mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie już w nocy pojawiła się reakcja podażowa. Późniejsze spadki sprawiły, że rynek pokonał linię lokalnej tendencji wzrostowej. Fakt ten sprawił, że w najbliższym czasie spodziewałbym się dalszej deprecjacji euro względem dolara australijskiego. W związku z powyższym postanowiłem otworzyć opcję PUT na tym instrumencie.


1 komentarz:

  1. Opcja PUT na EURAUD zakończona zyskiem +0,75%
    Opcja PUT na AUDUSD zakończona stratą -1%

    OdpowiedzUsuń

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger