PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH OKAZJI INWESTYCYJNYCH - 8.01.2018

Pomimo togo, że przez wzgląd na stosunkowo pusty kalendarz makroekonomiczny dzisiejsza sesja zapowiada się stosunkowo spokojnie, udało mi się znaleźć kilka ciekawych instrumentów, gdzie będę dziś szukał okazji do otwarcia pozycji. Zdecydowanie najciekawiej prezentują się notowania par walutowych z dolarem australijskim, którego silną deprecjację obserwowaliśmy w trakcie sesji azjatyckiej. W związku z tym udało mi się już otworzyć opcję PUT na AUDUSD.AUDUSD

Spoglądając na interwał H1 zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał już linię tendencji wzrostowej. Biorąc pod uwagę, że o poranku to właśnie AUD najbardziej osłabia się w stosunku do USD postanowiłem otworzyć już opcję PUT na tym instrumencie.


AUDCAD

Na notowaniach pary walutowej AUDCAD ciekawą okazję do otwarcia opcji mieliśmy tuż po otwarciu sesji. Już w piątek pojawiła się bowiem reakcja podażowa, na skutek której powstała pro-spadkowa świeca pin-bar. Osobiście spodziewam się, że w trakcie dzisiejszej sesji spadki będą kontynuowane. Jeżeli jednak powstałaby spokojna korekta wzrostowa i kurs dotarłby w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), szukałbym tam okazji do otwarcia opcji PUT.


AUDJPY

Równie ciekawie wygląda również obecna sytuacja na parze walutowej AUDJPY, gdzie juz w piątek rynek dotarł w okolice istotnego oporu. Tamteż, w dniu dzisiejszym pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.


Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał już linię tendencji wzrostowej. Osobiście z otwarciem pozycji wstrzymuję się jednak do czasu, kiedy kurs pokona lokalne wsparcie, w okolicy którego obecnie się znajdujemy.


EURCAD

Na parze walutowej EURCAD sytuacja wygląda niemal identycznie jak w przypadku notowań AUDCAD. W tym przypadku odległość od ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) jest jednak zdecydowanie mniejsza a szansa na ponowny re-test tej strefy odpowiednio większa.


EURJPY

Spoglądając na interwał 30-minutowy zauważymy, że na notowaniach pary walutowej EURJPY może w dniu dzisiejszym powstać pro-spadkowa formacja głowy z ramionami (RGR). Mamy już bowiem uformowane lewe ramię, głowę oraz prawe ramię a do pełnego potwierdzenia formacji brakuje już tylko pokonaniu linii szyi czyli najbliższego, technicznego wsparcia. Jeżeli poziom ten zostanie trwale pokonany, rozważę otwarcie opcji PUT na tym instrumencie.


GBPCAD

Na wykresie pary walutowej GBPCAD sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku AUDCAD i EURCAD. Wydaje się więc, że zbędnym będzie pisanie po raz kolejny o tym samym. Mój scenariusz przedstawia natomiast poniższy screen.


3 komentarze:

 1. Opcja PUT na AUDUSD zamknięta z zyskiem +0,74%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za późno dzisiaj tu zajrzałem i nie zdecydowałem się na AUDUSD, z tego co widzę to różnica o 22 minimalna, ale do przodu! ;)

   Usuń
  2. Tak, różnica nawet bardzo minimalna ale całe szczęście zysk. Dziś ponowiłem PUT na AUDUSD.

   Usuń

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger