Przegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych - 11.01.2018

Pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych dzisiejsza sesja zapowiada się stosunkowo spokojnie. Bez wątpienia najciekawiej zapowiadają się godz. 13:30 i 14:30 kiedy to poznamy kolejno protokół z grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego dot. polityki monetarnej i dane dot. inflacji producenckiej PPI w Stanach Zjednoczonych. Wskaźnik inflacji producenckiej obrazuje zmiany poziomu cen ustalanych przez producentów produktów przemysłowych na różnych etapach procesu wytwarzania. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

W odróżnieniu do tego, co działo się dotychczas, dziś o poranku nie zdecydowałem się na otwarcie jakiejkolwiek opcji. Żaden instrument nie testuje bowiem obecnie istotnego poziomu, w okolicy którego chciałbym się pozycjonować. Mimo to udało znaleźć mi się kilka okazji, które być może w ciagu dnia dadzą jakiś ciekawy sygnał.

USDJPY

Na skutek wczorajszych spadków spowodowanych silną deprecjacją USD, będącą wynikiem informacji, że chińscy oficjele zarekomendowali spowolnienie lub całkowite zatrzymanie skupu amerykańskich papierów wartościowych kurs pokonując lokalne wsparcie wybił dołem z trwającej od początku grudnia ub.r. konsolidacji. Obecnie poziom ten zbiega się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego a jego re-test i odrzucenie mogłoby być sygnałem do ponownych spadków. Jeżeli w okolicy tej strefy pojawi się reakcja podażowa, rozważę otwarcie opcji PUT na tym instrumencie.


Jak informowaliśmy już na portalu Comparic, zdaniem przedstawicieli Chińskiej Republiki Ludowej amerykańskie obligacje rządowe stają się mniej atrakcyjne w stosunku do innych aktywów. Według obserwatorów głównym powodem mogą być jednak napięcia handlowe pomiędzy dwoma państwami, które zmusiły Kraj Środka do zmniejszenia poziomu skupu amerykańskiego długu.

USDCAD

Na skutek trwających od 19 grudnia ub.r. spadków rynek już dwa tygodnie temu wybił dołem z ówczesnej konsolidacji. Mimo to, dolne ograniczenie tego boxu w dalszym ciągu nie zostało jeszcze przetestowane od dołu (jako opór). Biorąc pod uwagę, że obecnie strefa ta znajduje się w okolicy mierzenia 50% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się w jej okolicy pojawienia się reakcji podażowej. Jeżeli tak się stanie i opór ten zostanie odrzucony, rozważę otwarcie opcji PUT na tym instrumencie.


GBPAUD

Na skutek trwających od wczoraj spadków kurs pary walutowej GBPAUD pokonał istotne wsparcie. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom ten w dalszym ciagu nie został jeszcze przetestowany od dołu (jako opór). Jeżeli w najbliższym czasie pojawiłaby się reakcja popytowa, spodziewałbym się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, na skutek której mogłoby dojść do takiego re-testu. Biorąc pod uwagę, że obecnie strefa ta znajduje się w okolicy mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, spodziewać moglibyśmy się w jej okolicy pojawienia się reakcji podażowej. Jeżeli tak się stanie i opór ten zostanie odrzucony, rozważę otwarcie opcji PUT na tym instrumencie. 


Jeżeli regularnie śledzisz moje analizy i uważasz, że moja praca zasługuje na szczególne wyróżnienie, masz jedyną i niepowtarzalną okazję oby wyrazić swoje uznanie. Będzie mi niezmierni miło jeżeli swój głos w plebiscycie FxCuffs 2018 oddasz właśnie na mnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger