PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH OKAZJI INWESTYCYJNYCH - 6.02.2018


Przeglądając wykresy dziś o poranku w oczy rzuciły mi się notowania dwóch par walutowych: AUDNZD oraz GBPCHF. W obu przypadkach obserwujemy dynamiczne spadki, na skutek których kursy znalazły się poniżej istotnych poziomów wsparcia. Z technicznego punktu widzenia warto zatem szukać tam okazji do dołączenia do tego trendu.

Na skutek trwających od ubiegłego wtorku, dynamicznych spadków już w dniu wczorajszym kurs pary walutowej AUDNZD pokonał lokalne wsparcie. Dziś o poranku deprecjacja ta jest kontynuowana i jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować te spadki, spodziewać moglibyśmy się ich kontynuacji nawet w okolice poziomu 1.0360 co daje zasięg niemal 430 pips.Spoglądając na interwał 30-minutowy zauważymy, że jedną z ciekawszych okazji na dołączenie do tego trendu mógłby okazać się ponowny re-test i odrzucenie pokonanego wczoraj wsparcia (teraz oporu). W tym przypadku należałoby się jednak uzbroić w cierpliwość bo by tak się mogło stać kurs musiałby wzrosnąć o ponad 55 pips a i to stoi pod ogromnym znakiem zapytania.


Sytuacja wygląda bardzo podobnie na notowaniach pary walutowej GBPCHF, na skutek trwających od 25 stycznia br., dynamicznych spadków kurs pokonał istotne wsparcie w okolicy poziomu 1.3140. Warto również zauważyć, że strefa ta zbiega się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego. Jeżeli doszłoby zatem do jej ponownego re-testu, spodziewać moglibyśmy się w jej okolicy pojawienia kolejnej reakcji podażowej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger