GBP/JPY z potencjałem 1100 pips spadków

Kurs pary walutowej GBP/JPY od października 2016 roku poruszał się spokojnie na północ. Wzrosty te utworzyły formację klina zwyżkującego, z którego na skutek ostatniego, bardzo silnego impulsu spadkowego, już pod koniec lutego br. wybiliśmy dołem. Mimo to, dalsze spadki nie były zbyt długo kontynuowane...
Od miesiąca rynek porusza się bardzo spokojnie na północ. Na skutek tych wzrostów doszło do re-testu pokonanej wcześniej linii trendu wzrostowego, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Warto również zwrócić uwagę, że kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego poziomu oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków. Za scenariuszem tym przemawia również techniczny układ ostatnich wzrostów, które w zestawieniu z wcześniejszymi spadkami, zdecydowanie bardziej przypominają korektę aniżeli nowy impuls.


Jeżeli testowany obecnie opór zostałby trwale odrzucony, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice pomarańczowej strefy wsparcia tj. poziomu 139.00. Biorąc pod uwagę zasięg mierzony od obecnego miejsca daje to niemal 1100 pips ruchu. Za scenariuszem tym przemawiać może również fakt, iż zasięg takich spadków stanowiłby niemal identyczne przeniesienie zasięgu wcześniejszego impulsu spadkowego.


2 komentarze:

  1. witam , wykres jest geja (gbpjpy) a w tytule EuroJpy - jakiś chochlik narozrabiał :-)

    OdpowiedzUsuń

Follow by Email

Copyright © 2014 Arkadiusz Jóźwiak , Blogger